Akü

AKÜ

Akü hakkındaki en net problem belli bir ömrünün olmaması ve bitmeye yaklaştığında size herhangi bir uyarı sinyali vermemesidir.

Genel anlamda bilinen “akü kış aylarında arızalanır” ya da “performansı düşer” bilgisi bilgisi çok yanlıştır.

Soğuk hava koşullarında ;

Araç kliması ve farları uzun çalıştığı için akünüz ekstra güç harcar ve performansı azalır, bu sebeple kış aylarında genellikle sabahları akü arızaları ile çok karşılaşılmaktadır.

Uzun süreli sıcak hava koşullarında;

Akünün bitmesine neden olan sebeplerden biri de korozyondur. Uzun sıcak havalar da bu duruma sebebiyet verir.

Herhangi bir problem hissetmemiş olmanız dahi, akünüzü en fazla 3-4 yılda bir değiştirmenizi ve yılda en az bir kez de kontrol etmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Albayrak Otomotiv olarak aracınızın akü kontrolünü ücretsiz olarak gerçekleştirip sizlere akünüzün mevcut durumunu gösteren bir çıktı vermekteyiz.

Mutlu, oto akümülatörlerinin tamamı Gümüş- Kalsiyum Alaşım Teknolojisi ile üretilir. Gümüş-Kalsiyum alaşımının genleştirilmiş yeni metal teknolojisi (Expanded Metal Teknolojisi) ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan aküler, tüm otomobil modellerinin ihtiyacına cevap verilecek şekilde üretilmektedir.

Geleneksel akülere göre %20 daha fazla ömür ve marş gücüne sahip olan gümüş alaşımlı aküler, iklim veya çalıştığı ortamın yüksek sıcaklıklarına daha dayanıklı bir performans sergilemektedirler. Su ve bekleme kaybının minimize edilmesi nedeniyle “Tam Bakımsız” özelliği geliştirilirken, azaltılan gazlanma, filtrasyon ve geri kazanım sistemiyle çevreci özelliği ön plana çıkmaktadır.

  • Geleneksel akülere göre %20 daha fazla ömür ve marş gücüne sahip olan gümüş alaşımlı bu aküler, iklim veya çalıştığı ortamın yüksek sıcaklıklarına daha dayanıklı bir performans sergilemektedirler.
  • Su kaybının minimize edilmesi nedeniyle “tam bakımsız” özelliği geliştirilirken, azaltılan gazlanma, filtrasyon ve geri kazanım sistemiyle çevreci özelliği ön plana çıkmaktadır.
  • Yukarıdaki artırılmış özellikler sayesinde yüksek oranlı elektrik sistemleri olan yeni tip araçlar ile dizel otomotivlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.